Dans

Dans

Ankara Çayyolu’nun ilk sanat kuruluşunun uzman eğitmen kadrosuyla özel öğrenciler için dans eğitimleri Ses Özel Eğitim, Whole Brain Method bünyesinde uygulanmaktadır.

RAMEL Kadrosunun uyguladığı Modernize Metotlar, Whole Brain Method kapsamında uygulanmaktadır. Özel durumu olan her öğrencinin kendi kriterlerine ve özelliklerine göre dans grupları farklı amaçlara yönelik uygulanmaktadır. Bu nedenle her öğrencinin her dans grubuna katılması hedefe ulaşmada verimli olmayacaktır. Öğrencinin kişisel durumu ile ilintili olarak yapılan analizler sonucunda belirlenecek dans grubuna katılması sağlanmaktadır. Bazı durumlardaysa özel öğrenci bire bir özel eğitim şeklinde dans eğitimine yönlendirilebilmektedir.

Kimi zaman öğrencinin ilgili dans grubuna kaynaştırma programı dahilinde katılımı sağlanırken kimi zaman tamamen öğrenciye hazırlanmış eğitim programındaki hedeflere yönelik faydası nedeniyle özel öğrenci dans eğitimine katılır ve hazırlanan eğitim programı dahilinde sonuca ulaşabilmek için bir etken olarak dans eğitiminden faydalanılır.

Programlar sağladığı sayısız faydaların yanı sıra öğrencinin ince ve kaba motor becerilerinin, iletişim becerilerinin, hafızasının, konsantrasyonunun, sosyal iletişim becerilerinin, özgüveninin gelişmesine katkı sağlamakta ve öğrenciyi motive etmektedir.

mehmetDans