Yaz Okulu

YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

modernize-metotlar-logo

Her Branş İçin Alanında Uzman Eğitimcilerle Ümitköy Osmanağa Konakları’ndayız.

Yüzme

Yaratıcı Drama

İngilizce Drama

Enstrüman Kursu

 Dans  

Binicilik

Resim

Müzik

Edufeedback

Zeka ve Akıl Oyunları

Dinleti Seansları

İngilizce

 Eğitimlerini Kapsamaktadır.

Çayyolu Ümitköy’de, yarım program mevcut binamızda, yarım program Ankara’nın önemli tesislerinden İncek ve Çayyolu Telekom tesislerinde yapılacak yaz okulumuz için kayıtlar başladı.

Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı ve Tesislere Binamızdan Servis (Ayder Turizm)

Eğitim-öğretim döneminde genellikle yeterince desteklenemeyen müzik, dans, resim, tiyatro gibi sanat dallarını ve yüzme, dans, jimnastik gibi dalları yaz döneminde en yoğun haliyle öğrencilere vermeyi hedefleyen yaz okulları için farklı kayıt seçenekleri mevcuttur.

SANAT – SPOR

 YAZ OKULLARI

Ankara’da ilk defa bire bir özel enstrüman eğitimlerine yaz okulu programında tarafımızdan yer verilmiştir. (Ek Ücret Alınmaksızın.)

Her öğrenci haftada 1 gün 1 saat bire bir özel ders şeklinde seçtiği enstrümanın eğitimini almaktadır. Grup etkinliklerinden bazıları esnasında öğrenciler beşerli olarak beş ayrı müzik öğretmeni ile ayrı sınıflarda ders yapmaktadırlar.

Bu Geçireceğimiz En Eğlenceli ve Faydalı Yaz… Ankara’da İz Bırakan Bir Yaz İçin Sanat Eğitimleri ve Spor Aktiviteleriyle Yaz Okulu Programları

Öğrencilerimiz Sanat-Spor Branşlarında İlgi Alanlarına Göre Yaz Okulu Eğitim Paketlerini Daraltıp Genişletebileceklerdir.

Öğrencilerimiz Haftanın Hangi Günleri ve Haftada Kaç Gün Geleceklerini Seçebileceklerdir.

 

Oluşum, Ulusal ve uluslararası toplumların ihtiyacı olan iyi yetişmiş, gereken beceri ve bilgilerle donatılmış, yetenekli, çağdaş, kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Oluşum,

Maddi olanağı kısıtlı olan yetenekli gençlere ücretsiz olarak mümkün olan en iyi eğitimi vermeyi,

Ücretli sanat kursları açarak toplumun beşeri ilişkilerini geliştirmeyi ve ücretsiz kontenjanlar için kaynak yaratmayı

Eğitim kadrosunu en tecrübeli, eğitimli ve ulusal ve uluslararası toplumda sanat konusunda yetkinliğini ve saygınlığını kanıtlamış sanatçılar arasından seçmeyi,

Dünyamızdaki ve ülkemizdeki gelişmeleri sürekli takip ederek sürekli yenilenmeyi,

Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli geliştirmeyi

hedefleyerek kalite standartlarını şekillendirmiştir.

Bu bağlamda yaz okullarımız kapsamında öğrencilerimizin yaz dönemini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamaktayız.

Yarım gün ve tam gün programlar ile öğrencilerin yaz boyunca katılabilecekleri bir platform sunulmaktadır.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Berard Metodu

Günümüzden yaklaşık 50 yıl önce bir kulak burun boğaz doktoru olan Guy Berard tarafından bulunarak geliştirilen ve etkisi tüm dünya çapında yapılan araştırmalarla kanıtlanan bir işitsel algılama sistemidir.

İşitsel algı yoluyla uygulanan bu eğitim ve tedavi yöntemi özellikle sınava hazırlanan yetişkinlerin, dikkat eksikliği olan bireylerin, algısı yavaş otizmli bireyin, iş hayatında sorun yaşayan yöneticilerin, ilköğretime ya da üniversite sınavlarına hazırlanan yetişkin bireylerin zihinsel performansını ve konsantrasyonu arttırır. Öğrenme mekanizmasını harekete geçirerek öğrenme gücünü arttıran Berard Yöntemi bireyin kişisel başarısını ve performansını en iyi şekilde etkileyerek kullanmasını sağlayan etkili bir metot olarak kabul edilir. Hızlı, bilimsel, güvenli, eğlenceli bir tedavi yöntemi olan Berard yönteminde kişiye kulaklık ile gelen sesler ayrıştırılarak algı sistemi uyarılır ve bu yolla kişinin algısı artar. İşitme esnasında öğrenme gelişir ve öğrenme başarılı bir şekilde davranış olarak karşımıza çıkar. Ayrıca bu işitsel tedavi sırasında beynin sağ ve sol lobunun öğrenme aktivitesinde bulunması bilgilerin kolay öğrenilmesini ve böylece kalıcı hafızada yer almasını sağlar.

Sağ ve sol beyin loblarının dengeli olarak işbirliği yapması, bilgiyi öğrenme, kalıcı hafızanın kullanılması ve bunu etkili bir biçimde değerlendirilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Berard metodu uygulamamızda üst yaş sınırı yoktur ancak üç yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Guy Berard ilk olarak bu yöntemi kendisine uygulayıp kendini zinde tutmuş ve 98 yasına kadar fazlasıyla sağlıklı denilebilecek bir yaşam sürmüştür. Uyguladığımız bu tedavi yöntemi hayatın her döneminde kişiye çeşitli yararlar sağlayabilir. Berard yöntemi uygulamamız davranışlarında problem gözlenen bir çocuğa çözüm olabileceği gibi, kekemeliği kontrol altına alma, yabancı dil öğrenimi, sözel ifadeleri geliştirme, öğrenme algısını yükseltme, gibi konulara pozitif bir şekilde yardımcı olmaktadır.
Kişi yaşamı boyunca etrafındaki kişilerin zeki olduğunu ancak kapasitesini kullanmadığını düşünür. Oysa potansiyel olduğu halde, kişi, yetenekleri ve öğretileri üst sınıra kadar kullanmada sıkıntı çeker, bu üst sınır performansını kullanamaz. Kişinin algılamaları ve bunun sonrasında yorumlaması beyin sisteminde var olan o mükemmel kapasitesini ne kadar kullanacağına karar verir. Genellikle etrafımızdakiler hakkında “Akıllı ancak çalışmıyor, çalışsa yapar.” dediğimiz olmuştur çünkü biz onların kapasitelerinin farkındayızdır.

Bu farkındalık noktasında yapabileceğimiz neler vardır? Kişinin var olan potansiyelini kullanması, karşılaştığı sorunları en aza indirmesini ve algısının daha iyi bir şekilde olmasını nasıl sağlayabiliriz? İşte tüm bu sorular hakkında 21.yüzyıl boyunca çalışılmış ve Berard Yöntemi gibi teknikler ile başarı sağlandığı gözlemlenmiştir.
Uygulamamız pratik bir yöntem olduğu için fazlasıyla tercih edilmektedir. Zaman ve sürenin kısa olması tedaviyi pratikleştiren bir diğer faktördür.

Dünya çapında yapılmış araştırmalar ve yayınlanan raporlar davranış ve öğrenme gibi konularda Berard Yöntemi’nin başarısını ortaya koyuyor.Berard eğitimimizin çocuklara getirdiği çözümler adapte olmayı arttırır, Algı fazlalaşır, yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırır, kavgacılık azalır, sakinleşme ve uysallık gözlemlenir, özgüven artar, iyi iletişim kurar ve arkadaşları ile iyi geçinir, aile içinde yardımlaşma artar, söz dinleme ve uygulama eğilimi yükselir.

Berard Yöntemi eğitimimizin yetişkinlere getirdiği çözümler; Hafıza güçlenir, akademik performansta artış görülür, stresin kontrol edilmesi sağlanır, uyku düzene girer, kişisel gelişime yardımcı olur, dikkati aynı anda birkaç konuya birden yönlendirebilmeyi ve bu konular arasında bağlantı kurabilmeyi sağlar.

Berard Metodu, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğrenim öğrencileri için özellik konsantrasyon arttırıcı, algı açıcı, beyin odaklı bir ön program ve özel eğitim programıdır.

ÇAYYOLU’ndaki YAZ OKULLARIMIZLA İLGİLİ HER KONUDA BİLGİ ALMAK İÇİN

TEL:
0312 235 2357

ADRES:
Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

ANKARA ÇAYYOLU SES ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ
T.C. MEB SES ÖZEL EĞİTİM

mehmetYaz Okulu