Aile Danışmanlığı

Whole Brain Method’un bütünsel işleyişindeki çarkların hepsi uyumlu olarak çalıştığında tam sonuca ulaşmak kolaylaşmaktadır. Aynı akış aile bireylerinin arasındaki ilişkiler için de geçerlidir. Çoğu durumda, ailenin bütünsel yaklaşımdaki diğer öğelerle koordine halde olması en önemli ihtiyaçlardan olduğu için genellikle zorunlu tutulan modüldür. Öğrencinin pozisyonunun kategorisine göre yoğunluğu belirlenmekte ve dönemsel olarak tüm aile bireylerinin bir arada olduğu ve birbirlerinin düşüncelerini anlayabilmelerini sağlayan, kendilerini açıkça ifade edebildikleri görüşmeler de yapılmaktadır. Modül, aile bilimi alanında akademik lisans ve uzmanlık sahibi kurucularımız, öğretmen ve aile terapisti psikologlarımızca gerçekleşmektedir.

Öncelikle öğrencinin psikolojik ve akademik gelişimi hakkında sürekli olarak velilere sağlanan geri bildirimleri kapsar. Evde takibi gereken tüm konularda, öğrenciye aile içi ilişkilerin etkisindeki ve öğrencinin akademik düzeyinin gelişmesindeki tüm ilgili unsurlarda ailenin eğitimini kapsar. (Ayrıca her gün üst üste ardışık uygulanması gereken alternatif uygulamalar için, bu süre zarfında ailelere sağlanmış ekipmanların kullanılması üzerine eğitimleri kapsar.)  

Özellikle belirli süreçlerin sonunda yaşanan sıkıntılarla ilgili “öğrenilmiş çaresizlik” bölgesine giren aileler kurumumuzun çözüm sağladığı gruptadır.

Yapılan araştırmalar ve öznel gözlemler neticesinde, ailelerin çocukları ile iletişim kurmasında, davranışların kontrol edilmesinde ve ailelerin, çocuklarına kavram, işlem, becerileri kazandırması konusundaki ihtiyaçlar tespit edilmektedir. Anne ve babalar çocukları üzerinde öğretici görevindedirler ve çocuklarının ilk öğretmenleridir. Ancak bu görevi anne ve baba rolü ile üstlenirler. Çocuklar birçok yetenek ve beceriyi kullanmasını anne ve babaları sayesinde öğrenmiştir. Yapılan araştırmalar birçok çocuğun örnek hareketleri yardımlar olmadan öğrenebilmesinin güçlükle gerçekleşebildiği yönündedir. Anne babaların öğreticilik görevini tam anlamıyla yerine getirdiği durumlarda çocukların eğitim sürecinin daha hızlı geliştiği ve bu çocukların her alanda daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir. Anne babaların öğretici olarak yetiştirilmesi kapsamında birtakım eğitim programlarına sahibiz. Programların amacı genel hatlarıyla şöyle özetlenebilir; Hedef, erken müdahale ile öğrenciye davranışların ve tutumların yönetimi becerisini ve bağımlı olmaksızın yaşam becerilerini kazandırmak.

RANDEVU ALMAK İÇİN

TEL: 0(312) 235 2357

ADRES: Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

“Ses Getiren Sonuçlar”

mehmetAile Danışmanlığı