Akademik Modüller

Whole Brain Method kapsamındaki bütünsel teknik dahilinde 13 Modül 4 gruba ayrılır. Bunlar; Beyin Gelişim Modülleri, Psikolojik Modüller, Akademik Modüller ve Sanat Modülleridir.

Akademik Modüller

 Akademik Destek Modülü ( Academic Support Module )

 Okuma Yazma Modülü ( Literacy Module )

 Yazı Geliştirme Modülü ( Writing Development Module )

 Etüt Modülü ( Study Module )

 Okul Entegrasyon Modülü ( School Integration Module )

Ses Konuşma Modülü ( Voice Speech Module )

olmak üzere Whole Brain kapsamındaki altı modülden oluşmaktadır. Modüllerin her biriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için site ana sayfasındaki modül kutularını tıklayarak ilgili sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Toplamdaki 13 Modülü Ana Sayfada “Modül Seçimi” Başlığının Alt Bölümünde Bulabilirsiniz. Ana Sayfada Modülleri Temsil Eden Kutucuklara Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.

Whole Brain’in bütünsel yönteminin işleyiş mantığı şu şekilde özetlenebilir: Öğrencinin hayatındaki, sıkıntı duyduğu sadece tek bir değişken bile pozitife çevrilebildiğinde, öğrencide belirli bağlamlarda gelişme görülür. Eğer öğrencinin hayatındaki birçok değişkeni Whole Brain Method dahilindeki 13 modülle pozitife çevirirseniz, en tabii haliyle öğrencide büyük ve belirgin bir gelişme görülür. Eğer öğrenciye farklı alanlarda destek sağlanır ve bu çoğu değişken pozitife çevrilirken, metodun uygulayıcıları, aile ve okulla entegre olarak ilerlerse öğrencide istenilen kalıcı gelişim görülür.

mehmetAkademik Modüller