Akademik Destek Modülü

Diğer modüller gibi bire bir özel gerçekleşen Akademik Destek Modülü dahilinde başta matematik ve Türkçe olmak üzere tüm dersler için uzman özel eğitimcilerle, alanlarının uzman öğretmenleriyle akademik bire bir özel çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerin okulda gördükleri derslerin özel eğitim teknikleriyle verilmesi yoluyla gözle görülür başarı ivmesi sağlanmaktadır. Akademik Destek Modülü kazandırdığı ivme sayesinde öğrenciye özgüven aşılamakta ve Whole Brain Method’un psikolojik bazdaki hedeflerini de desteklemektedir. Bu yolla, bütünsel yaklaşımda karşılıklı olarak psikolojik çalışmalar akademik başarıya ulaşmak için fayda sağlarken akademik eğitim çalışmaları da psikolojik/mental zindeliği desteklemektedir.

Okuma – Yazma Becerileri
İlköğretim birinci sınıfın sonunda ilk okuma ve yazma becerilerinin kazanılmış olması gerekmektedir. Bu gereklilik doğrultusunda eğitim programlarımız uygulanmaktadır.

Eğitim programlarımız bireye yönelik sürmekte olup çeşitli öğrenme-öğretme metotları ihtiyaçlar doğrultusunda devreye sokulmaktadır.

Programlar genellikle BGP Modülü, Mandala Modülü ve Yazı Geliştirme Modülü ile birlikte takip edilmektedir.

Eğitim dönemleri sonunda gerekli kazanımların başarı yüzdesi doğrultusunda, Okul Entegrasyon Modülü ve Aile Danışmanlığı Modülü ile sürdürülmekte olan okul-aile ve Whole Brain Uzmanları işbirliğinin ihtiyaç düzeyi belirlenerek yeni yoğunluk oranı yeni oluşturulan eğitim programına dahil edilmektedir.

Ayrıca yapılan çalışmalarımız sınıf müfredatı da göz önünde bulundurularak sürdürülür.

Çeşitli tanı gruplarından olan çocuklarımız için bünyemizdeki bireyselleştirilmiş akademik eğitim programları ile çocuğun özel kriterleri göz önünde bulundurularak çocuğun kişisel özelliklerine yönelik eğitim verilmektedir.

Birincil hedefimiz, öğrenciyi, akıcı okuma ve söylenenleri bir çırpıda yazma süresine istenilen zamanda getirmektir. İstenilen süreye ulaşılmasından itibaren okul müfredatına paralel olarak gereken diğer konular sıralı olarak çalışılmaktadır.

Matematik
Erken çocukluk döneminden başlanarak görsel-işitsel-dokunsal algıların devreye sokulmasıyla (şekil-pozisyon algısı, şekil-zemin algısı, uzaklık-derinlik-boyut algısı ve miktar gibi) eğitim sürecimiz başlatılmaktadır. Devam eden süreçte çocuklarımızın yaşına ve seviyelerine uygun olarak gereken kavramların eğitimleri verilerek sayı ile ilgili kavramları anlamaları sağlanır.

Okul öncesi dönem, anasınıfı dönemi, ilköğretim 1. Sınıf, 5. Sınıf, 7. Sınıf dönemi gibi tüm çocuklarımıza uygun matematik programlarımız uzman eğitimcilerimiz tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulamalarda zengin materyal çeşitliliğimiz ve bilgi birikimimizle birlikte çocuklarımızı Singapur Matematiği ve Mental Aritmetik ile de desteklemekteyiz.

Çocuklarımıza tüm sınıf seviyelerinde gereken matematik eğitim-öğretim metotlarını uygulayarak ve sınıf müfredatını da göz önünde bulundurarak gereken düzenlemeler ile bireyselleştirilmiş eğitimi sürdürmekteyiz.

Aşağıda en yoğun eğitim ihtiyacındaki öğrenciler baz alınarak toplamdaki 13 modülden Akademik Destek Modülü ile birlikte seçilmiş modüllerle oluşturulmuş yoğun örnek program bulunmaktadır. Öğrencinin ihtiyaç düzeyinin uygun olması durumunda programlar sadece hafta sonuna da düzenlenebilmektedir. Aşağıda bulunan en yoğun genel programda modüllerin isimleri belirtilmek yerine harfle örneklendirilmiştir. Her bireye özel, farklı program düzenlenmektedir.

.

 .

RANDEVU ALMAK İÇİN

TEL: 0(312) 235 2357

ADRES: Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

“Ses Getiren Sonuçlar”

mehmetAkademik Destek Modülü