Grup Eğitimi

Grup Eğitimi

Özel Çayyolu Ses Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ümitköy, Özel Eğitim Merkezleri, Özel Eğitim Ankara

 SES ÖZEL EĞİTİM’de GRUP EĞİTİMİ

ses-özel-eğitim-merkezi-ankara-logo (1)

“Ses Getiren Sonuçlar”

Whole Brain Method kapsamında, bütünsel eğitim sistemiyle “Ses Getiren Sonuçlar” a imza atan, model alınmayı hedefleyerek yola çıkan ve bunu beklenenden çok daha kısa sürede başaran okulumuzda, kurucularımız ile Dünya çapında uluslararası üniversitelerle akademik altyapılı olarak eğitim vermekteyiz.

Diğer merkezlerden farklı olarak alanında ün sahibi uzman kadromuzla akademik gelişme sağlamanın yanı sıra öğrencilerimizin sosyal yönlerinin gelişmesi adına kapsamlı eğitimler sunmaktayız. Ergoterapi (Occupational Therapy) alanında fark yaratarak bir modeli Ülkemize kazandıran okulumuz zamanının ilerisinde bakış açısıyla alanına ışık olmaktadır. 

Okulumuz, ulusal ve uluslararası toplumların ihtiyacı olan iyi yetişmiş, gereken beceri ve bilgilerle donatılmış, yetenekli, çağdaş, kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Okulumuz,

Özel öğrencilerimizi toplumda en iyi noktalara ulaştırmayı,

Maddi olanağı kısıtlı olan yetenekli gençlere ücretsiz olarak mümkün olan en iyi eğitimi vermeyi,

Eğitim kadrosunu en tecrübeli, eğitimli ve ulusal ve uluslararası toplumda eğitim konusunda yetkinliğini ve saygınlığını kanıtlamış eğitimciler arasından seçmeyi,

Dünyamızdaki ve Ülkemizdeki gelişmeleri sürekli takip ederek sürekli yenilenmeyi,

Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli geliştirmeyi

hedefleyerek standartlarını şekillendirmiştir.

Bünyemizde, öğrencilerimizin ailelerinin ve öğretmenlerinin tanı öncesindeki ve sonrasındaki süreçte izleyecekleri yol konusunda kapsamlı danışmanlık sağlanmaktadır. Öğrencilerimize özgüven aşılamak, kişisel ve toplumsal gelişimlerini sağlamak adına sosyal aktiviteler ve aile eğitimleri organize edilmektedir.

Grup eğitimleri, sayısı yaklaşık olarak üç ile yedi arasında değişen öğrenciler için planlanan vakitler doğrultusunda uzmanlarımız eşliğinde uygulanan eğitim programlarıdır.

Genellikle haftada bir kere 2 saatlik uygulamalar şeklinde gerçekleşir. Grup dersleri drama, dans, müzik, iletişim becerileri alanlarında gerçekleştiği gibi uzman özel eğitimcilerimiz ve uzman psikoterapistlerimiz tarafından geliştirilmiş psikoterapi yöntemlerine bağlı olarak sanat terapisi, psikodrama, dans terapisi, zeka ve dikkat oyunları, ritim terapisi gibi metotlar ile uygulanabilir. Grup terapisi uygulamaları büyük farklılıklar gösterebilir. Öğrencinin grup derslerine sürekli devamlılığını altını çizerek tavsiye ettiğimiz eğitimler, bireylere çeşitli faydalar sağlamaktadır. Örneğin; Sosyal endişeleri olan bireyler bu endişelerini grup içerisinde aşarak sosyal yeteneklerini geliştirebilir. Grup üyeleri, bireyi olduğu hali ile kabul ettiği için güven duygusu gelişebilir. Farklı insanların benzer sorunları olduğunu görmek veya bu sorunların dışarıdan bakıldığında bazen düşünüldüğü kadar önemsenecek boyutlarda olmadığını görmek, kişinin yaşadıklarını normalleştirerek problemlerin daha kolay algılanması imkanını verebilir.

Eğitim alanındaki 27 yıllık tecrübemizle Ankara Çayyolu Ümitköy’de birikimimizi yenilikçi eğitim modelleriyle sentezliyor, beklentilerinizin ötesinde eğitim kalitesine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini yakından takip ederek fonksiyonel sonuçlara ulaşabilmek hedefinde uzman kadromuzla özel programlar oluştururuz. Öğrencinin fiziksel ve duygusal zindeliğini önemser, becerilerini geliştirirken yeni yönlerini keşfedebilmek için çalışmalar yaparız. Sürekli gelişim prensibi ile hareket ederek donanımımızı ve metotlarımızı daima Dünya standartlarında ve güncel tutarız. Belirlenen eğitsel amaçlara en verimli metotlarla ulaşmayı sağlayacak bir eğitim platformunda öğrencilerimize odaklanırız.

Okula destek eğitim programları ve yaşamsal özel eğitim çalışmaları kapsamında geçmişte kurucularımızın aldığı pozitif sonuçlar Ses Özel Eğitim bünyesindeki çalışmalar için model olmuştur.

Ses Özel Eğitim olarak öğrencilerimizin özel oluşlarını bir rahatsızlık olarak değil farklılık olarak görüyoruz. Ses, farklılıklar okuludur. 

TÜRKİYE’de BİR İLK

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki müzik eğitimi özel eğitim gerektiren öğrencilerin üzerinde göze çarpan pozitif etkiler oluşturmaktadır. Bir enstrüman icra etmenin öğrencilere direkt etkilerinin yanı sıra müzik eğitimi, öğrencilerin öğrenme sürecine ve sosyal becerilerinin gelişmesine de büyük katkı sağlamaktadır. 20. YILINI KUTLAYAN Ankara ÇAYYOLU’nun İLK SANAT KURULUŞU’nun desteğiyle sanat eğitimini ve özel eğitimi tek bir çatı altında toplayarak Türkiye’de ilk defa bu alandaki eğitim metotlarını geliştirecek ve uygulayabilecek kurumsal yapılanmaya imza atıyoruz. Özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin okula destek eğitim programlarının yanı sıra sanat eğitimiyle gelişimini sağlamak adına deneyimli uzmanlarla eğitimlere devam ediyoruz.

RESMİ RAPORLA GELEN ÖĞRENCİLERİMİZİN PROGRAMLARI BİREYSEL EĞİTİMİ ve GRUP EĞİTİMİNİ KAPSAMAKTADIR. (Grup Eğitimleri Müzik ve Diğer Sanat Eğitimlerini de İçermektedir.)

Özel Eğitim Merkezi Ankara Tavsiye

Özel Eğitime yönelik uygulamalar tek yönlü gerçekleştirildiğinde yeterince fayda sağlamamakta, öğrencilerde pozitif sonuçlar gözlemlenememektedir. Bu nedenle bu ciddi konuların tedavisinde her öğrenci için özel programlar oluşturulmalı ve bu programlar oluşturulurken uygulamalar tek yönlü tutulmamalıdır. Eş zamanlı veya doğru sıralama ile yapılacak uygulamalar sonuç vereceği için tedaviden önce uzun bir tanılama, tedavi esnasında da öğrenciyi tanıma ve gözlemleme evresine ihtiyaç duyulmaktadır. Tanıma ve gözlemleme evreleri gerçek anlamda ancak ve ancak verilen eğitimler esnasında gerçekleşmektedir. Bu süreç eğitimcileri, uygulayıcıları ve psikolog yardımını kapsamak zorundadır. Koordine olmuş bu birimler belirlenecek programı kişiye özel hazırlamalıdır. Özel eğitime yönelik uygulamalar tek yönlü gerçekleştirildiğinde yeterince fayda sağlamamakta, öğrencilerde pozitif sonuçlar gözlemlenememektedir. Bu nedenle bu ciddi konuların tedavisinde her öğrenci için özel programlar oluşturulmalı ve bu programlar oluşturulurken uygulamalar tek yönlü tutulmamalıdır. Eş zamanlı veya doğru sıralama ile yapılacak uygulamalar sonuç vereceği için tedaviden önce uzun bir tanılama, tedavi esnasında da öğrenciyi tanıma ve gözlemleme evresine ihtiyaç duyulmaktadır. Tanıma ve gözlemleme evreleri gerçek anlamda ancak ve ancak verilen eğitimler esnasında gerçekleşmektedir. Bu süreç eğitimcileri, uygulayıcıları ve psikolog yardımını kapsamak zorundadır. Koordine olmuş bu birimler belirlenecek programı kişiye özel hazırlamalıdır. 13 farklı modül içeren Whole Brain Method kapsamında katılımcılar, Farklı modüllerin eş zamanlı olarak tek bir çatı altında uygulanabiliyor oluşu, belirlenmiş uzmanların gözlem sahasının bu yolla geniş tutulabilmesi ve bu uzmanların yakın kontak halinde koordineli çalışıyor oluşu bu noktada büyük önem arz etmektedir. Yenilikçi yöntem, ergoterapi (occupational therapy) alanında fark yaratarak bir modeli Ülkemize kazandırmıştır. Yöntemin işleyiş mantığı şu şekilde özetlenebilir: Öğrencinin hayatındaki, sıkıntı duyduğu sadece tek bir değişken bile pozitife çevrilebildiğinde, öğrencide belirli bağlamlarda gelişme görülür. Eğer öğrencinin hayatındaki birçok değişkeni pozitife çevirirseniz, en tabii haliyle öğrencide büyük ve belirgin bir gelişme görülür. Eğer çoğu değişken Whole Brain Method dahilindeki 13 modülle pozitife çevrilirken, aile ve okul entegre olarak ilerlerse öğrencide istenilen kalıcı gelişim görülür. 13 Modül İçeren “Whole Brain Method” Dahilinde Süreç, Sırasıyla Analiz, Modül Seçimi, Uygulama ve Eğitim Evreleri Olarak Gerçekleşir.

Detaylı bilgi ve tavsiye almak isterseniz bizlere ulaşabilir, Çayyolu Ümitköy’deki merkezimize gelerek uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİLGİ ALMAK İÇİN

TEL:
(0312) 235 2357

ADRES:
Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

ANKARA ÇAYYOLU ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ

WHOLE BRAIN METHOD

Ankara

SES ÖZEL EĞİTİM

 

mehmetGrup Eğitimi