Yazı Geliştirme Modülü

Programın amacı, önce doğru, sonra güzel, en son hızlı, güzel ve doğru yazmaktır. Düz yazı ve belirlenmiş kalıplardaki el yazısı üzerine öğrenci ilk basamakta kapsamlı olarak araştırılır ve hedefe ulaşmak için kullanılacak yöntemler, uygulama teknikleri belirlenir.

Yalnız öğrencinin yazma becerisini değil öğrencilerin çizim becerilerini, kağıt üzerindeki hakimiyetlerini, el sanatlarını, kalem/fırça üzerindeki kontrolünü geliştiren adeta doping niteliğinde bir programdır. El yazısı birçok öğrenci için çok önemli bir unsurdur. Eğitimde başarılı olmanın yanı sıra; akıcı, okunabilir, kendini ifade eden ve iletişim sağlayabilecek nitelikte yazısı olması öğrenci için ciddi bir farkındalık  yaratacaktır. Yazı problemi, kendini ifade etme ve gösterme becerisine de ciddi zarar verir. Yazısı yavaş olan ve kontrol becerileri düşük olan öğrencilerin bu sıkıntıları, yaşları büyüdükçe ve akademik yolda ilerledikçe daha belirgin hale gelecek ve ciddi bir problem olarak karşılarına çıkacaktır. Yazma hızı az olan öğrenciler sınıf içerisinde anlatılan konuları ve not alınması gereken bölümleri defterine aktarmada akranlarına göre daha yavaş olmalarından kaynaklanan sorunlar yaşayacaklarından dolayı öğrenilen konuları hatırlama ve ortaya dökme konusunda dezavantajlı olacaklardır.

MAGNETIC MAZE
Öğrencilerin el ve göz koordinasyonunu geliştirmek için yapılan bir etkinliktir. El ve göz koordinasyonunu tamamlamak için göz ve el hareketlerini birlikte koordine etmesi yeteneği olarak tanımlanır.

PAINT GUEST
Paint Guest bir tahta etkinliğidir. Bu etkinlikte öğrencinin kaba motor kasları ile birlikte el ve göz koordinasyonun geliştirilmesi, bilek, kol kaslarının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

WALKING FINGERS
Walking Fingers etkinliği öğrencinin el ve göz koordinasyonunu geliştiren ve aynı zamanda eldeki ince kaslarını geliştiren bir etkinliktir. Walking Fingers etkinliğinde iki farklı materyal kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi töropatik el hamurudur. Töropatik el hamuru ince el kaslarının gelişmesi ve güçlenmesi için üç farklı sertlik derecesinde üretilmiş özel farklı renklerde olan hamurlardır. Diğer materyal ise el yazısı geliştirme kalemidir. El yazısı geliştirme kalemi için özel bir titreşim motoru olan ve öğrencinin yazı yazarken elinde titreşen, yazı yazma ya da çizme işini güçlendiren özel olarak tasarlanmış bir kalemdir.

CROP CIRCLES
Crop Circles öğrencilerin gördükleri imajları diğerlerinden ayırma yeteneğini geliştiren bir etkinliktir. Görsel ayrıştırmayı, görsel olarak benzerlik ve farklılıkları tanıma yeteneği olarak tanımlayabiliriz. Görsel ayrıştırma, eşleştirme öğrenimi, harfleri yazma ve okumada ayırabilme, matematik sembollerini öğrenme, görsel materyallerin detaylarına fark edebilmek için gerekli bir yetenektir. Crop Circles etkinlikleri kolaydan zora giden 40 etkinlikten oluşmaktadır. Öğrenciler her seansta 2 etkinliği bitirirler.

30 Ülkede 6.000.000 kişi tarafından kullanılan bu program daha hızlı görsel takip ve konsantrasyon becerisi kazandırırken, hayal gücü ve görsel hafızayı güçlendiriyor.
Yazı geliştirme programı toplamda 10 hafta 20 seanstan oluşur. Öğrenciler programa haftada 2 ayrı gün 1 seans olarak katılırlar. Her seans 40 dakika sürer. Program içeriği 6 ayrı etkinlikten oluşmaktadır. Her etkinlik ortalama 10 dakika sürmektedir.

RANDEVU ALMAK İÇİN

TEL: 0(312) 235 2357

ADRES: Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

“Ses Getiren Sonuçlar”

mehmetYazı Geliştirme Modülü