Öğrenci Koçluk Modülü

Öğrenci kimliğindeki bireyin, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlemesinde çözüm yaratıcı yaklaşımlarda bulunur. Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Öğrenci Koçluk Modülü dahilinde yapılan değerlendirmeler sonucunda program, öğrencinin sadece ders çalışma alışkanlığı kazanması, çalışma düzen ve sisteminin takibi ile sınırlı kalabildiği gibi öğrencinin ihtiyacına göre gölge eğitmenlikle sürekli halde olduğu en yoğun şekliyle izlenebilmektedir.

Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına  destek sağlayan yöntemdir.

Katılımcıların durum değerlendirmesini yaparak;

Öğrencinin okul başarısını artırmayı,

Kendine uygun hedefler seçmesini,

Etkin çalışmayı öğrenmesini,

Zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,

Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını,

Doğru iletişim kurmasını,

Kendine güvenini geliştirmesini hedefler.

Her birey başarılı olmak hayallerini gerçekleştirmek ister. Başarılı olmak için, açık, net ve ulaşılabilir hedefler belirlemeli, belirlenen hedeflere odaklanmalı ve hedefleri gerçekleştirmek için azimli olunmalıdır. Hedef belirlemeden başarılı olmak zordur.

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, sizi boğan sisler dağılıverir. Güneşin pırıl pırıl aydınlattığı bir yolda yürüyüşe çıkmaktır gerisi.

Verimli Ders Çalışmayı Öğreten Koçluk Mentörlük Sistemi Programlarıyla Kişiye Öğrenmeyi Öğretmek ve Çalışma Alışkanlıkları Kazandırmak Hedeflenir. Son Yıllarda Teknoloji ve Çeldiriciler Sayesinde Öğrencileri Masa Başında Tutmak Oldukça Zorlaşmaktadır. Koçluk Mentörlük Sistemi ile masa başında çalışabilen ve bunu yaparken hayatında mutlu olan bireylerin yetişmesi için planlama yapılır. Koçluk Mentörlük Sistemi ile Öğrencilere Çalışma Alışkanlıkları Kazandırmak İçin Merkezimizde Doğru Çalışma Workshopları Düzenliyoruz. Öğrencilerin Yıl İçerisinde Anlatılan Dersleri Nasıl Çalışması Gerektiğini Öğretiyor ve Bireyin Ders Çalışma Alışkanlığı Yoksa Çalışma Alışkanlığı Kazandırmak Üzerine Çalışıyoruz.

RANDEVU ALMAK İÇİN

TEL: 0(312) 235 2357

ADRES: Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3 Sokak, (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

“Ses Getiren Sonuçlar”

mehmetÖğrenci Koçluk Modülü