Drama

Drama

Ankara Çayyolu’nun ilk sanat kuruluşu Ramel’in uzman eğitmen kadrosuyla özel öğrenciler için drama eğitimleri Ses Özel Eğitim, Whole Brain Method bünyesinde uygulanmaktadır.

Özel durumu olan başka bir deyişle farklı olan her öğrencinin kendi kriterlerine ve özelliklerine göre drama grupları farklı amaçlara yönelik uygulanmaktadır. Bu nedenle her öğrencinin her drama grubuna katılması hedefe ulaşmada verimli olmayacaktır. Öğrencinin kişisel durumu ile ilintili olarak yapılan analizler sonucunda belirlenecek drama grubuna katılması sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin farklılıklarını en güzel haliyle yönleriyle yaşaması hedeflenmektedir. Yaratıcı drama bu noktada önemli bir anahtar rolünü üstlenmektedir.

Kimi zaman öğrencinin ilgili drama grubuna kaynaştırma programı dahilinde katılımı sağlanırken kimi zaman tamamen öğrenciye hazırlanmış eğitim programındaki hedeflere yönelik faydası olacağı için özel öğrenci drama eğitimine katılır ve sonuca ulaşabilmek için bir etken olarak drama eğitiminden faydalanılır.

Programlar sağladığı sayısız faydaların yanı sıra öğrencinin ince ve kaba motor becerilerinin, iletişim becerilerinin, hafızasının, konsantrasyonunun, sosyal iletişim becerilerinin, özgüveninin gelişmesine katkı sağlamakta ve öğrenciyi motive etmektedir.

Yaratıcı Drama Modülü Başlığından Daha Kapsamlı Bilgi Edinmek İçin Buraya Tıklayınız.

mehmetDrama