HABERLER VE DUYURULAR

Ankara Çayyolu Merkezimizde Psikolog Seanslarında Genel Kriterler

Ankara Çayyolu Ümitköy merkezimizde psikolog seansları yapılmaktadır. Terapi ihtiyacı duyan kişiler yaşam kalitelerini arttırmak veya psikolojik bazda hissettikleri problemlerin büyümesini engellemek için merkezimizdeki psikolojik danışmanlık departmanı ile görüşebilmektedirler.

Psikolog yardımı almak psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle gereklilik halinde olabildiği gibi mental sağlığımızı korumak amacıyla da tercih edilebilmektedir.

Terapi ihtiyacı duyulan durumlar psikolojik problemler nedeniyle gerçekleştiğinde konuya detaylı olarak eğilmek üzere erken müdahale edilmelidir.

Terapi Çayyolu Ankara

Yaşanan sorunların çözümü için bakanlık onaylı atanmış uzman psikologlarımız ve çocuk psikoloğumuz detaylı testler ve tedavide detaylı seanslar uygulamaya ruhsatlı olarak devam etmektedir.

Psikolog seansları için erken teşhis ve tedavi büyük önem arz etmektedir. Psikolojik rahatsızlıklar ile ilgili gecikme süresi doğru orantılı olarak seans-tedavi süresine yansımaktadır. Tedavi için psikolog seanslarına başlamaktaki gecikme süresi, tedavi süresinin uzaması anlamına gelmektedir. Ankara Çayyolu yerleşkemizde psikolojik danışmanlık departmanı kapsamında gerçekleşen psikolog seanslarımızda problemlerin kaynağını keşfetmek üzerine yapılan tanımlamalardan sonra kullanılacak yöntemler terapistlerimizce belirlenmektedir. Kaynağı saptanmış problemle kişiyi karşılaştırıp tedavi için gereken basamakları takip etmek üzere seans planlaması yapılmaktadır. Her seans kendi içinde ayrıca analiz edilerek problemlerin çözümüne ulaşmayı kolaylaştıracak unsurlar ve kullanılacak metotlar araştırılmaktadır. Tabii olarak motivasyon unsuru psikolog seanslarımız süresince terapist tarafından göz ardı edilmemekle beraber bünyemizde sonuca ulaşmak adına tedaviyi güçlendirecek kriterlerin sürekli revize edilerek belirlenmesi yoluna gidilmektedir.
Psikoterapi yöntemlerine göre “terapi” tanımı değişiklik gösterebilmektedir. Kişide mevcut olan psikolojik rahatsızlıkların gerilemesini sağlamak veya psikolojik rahatsızlığın tamamen ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla psikolog tarafından uygulanan bilimsel sonuçlara dayalı farklı psikoterapi yöntemlerine “terapi” adı verilir.

Seanslar, psikologlarımızca psikoterapi yöntemleri, psikodinamik yaklaşım, bilişsel davranışçı terapi, hümanist yaklaşım, sistemik aile terapisi unsurlarıyla şekillenmektedir.

RANDEVU ALMAK İÇİN

TEL: 0(312) 235 2357

ADRES: Osmanağa Konakları, 2432. Cadde, 2494/3.Sokak, NO:15 (Ana Cadde Liva Pastanesi, HSBC Bank yanı) Ümitköy, Çayyolu / Ankara

“Ses Getiren Sonuçlar”

ses-özel-eğitim-merkezi-ankara-logo (1)

mehmetAnkara Çayyolu Merkezimizde Psikolog Seanslarında Genel Kriterler

Related Posts